Wprowadzenie relikwii Św. Jana Pawła II do łąckiego kościoła parafialnego – 2026

W sobotę, 25 kwietnia 2026r., jako wspólnota parafialna oraz członkowie Związku Podhalan Oddział w Łącku przeżywaliśmy wyjątkowe chwile, bowiem do naszego kościoła zostały uroczyście wprowadzone relikwie św. Jana Pawła II, Wielkiego Rodaka i Przyjaciela Górali.
Zanim nadeszła główna uroczystość, przez cały tydzień trwały duchowe przygotowania. Jako Związek Podhalan mieliśmy zaszczyt czynnie włączyć się w ten modlitewny czas, prowadząc modlitewne czuwanie w środę od godzinie 17:00. Z pokorą i góralską nutą, dziękowaliśmy za dar pontyfikatu Ojca Świętego, prosząc o Jego wstawiennictwo dla wszystkich mieszkańców Łącka i okolic.
Kulminacyjnym momentem była sobota. Uroczystość miała niezwykle podniosły charakter dzięki obecności ks. Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, Metropolity Lwowskiego, który przez lata służył u boku Papieża Polaka jako jego osobisty sekretarz.
O godzinie 18:00 Arcybiskup uroczyście wprowadził relikwie do naszego kościoła i przewodniczył Mszy św. Widok relikwii przekazywanych z rąk tak bliskiego świadka życia Świętego był dla nas wszystkich momentem wielkiej łaski.
Jan Paweł II zawsze podkreślał, że na górali można liczyć. Dzisiaj, przyjmując Jego relikwie, obiecujemy, że będziemy wiernymi strażnikami wartości, o których nas uczył.
Dziękujemy wszystkim członkom Związku Podhalan za liczne przybycie oraz dbanie o oprawę godną tego wydarzenia. Obecność św. Jana Pawła II w znaku Jego relikwii to dla nas nie tylko zaszczyt, ale i zobowiązanie do dalszej pracy na rzecz wiary, tradycji i naszej małej ojczyzny.
Święty Janie Pawle II – módl się za nami!